:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1402/07/08 01:51:55
شهردار مشهد
روایتگری واقع گرایانه از توانمندی‌های بانوان؛ فرصت ویژه جشنواره خورشید
اخبار جشنواره

محمدرضا قلندر شریف، شهردار مشهد مقدس در نشست هم اندیشی جشنواره رسانه‌ای خورشید،که جمعه،هفتم مهرماه برگزار شد، گفت:زنان غیور ایرانی در کنار نقش مادری و همسری اکنون در تمام عرصه‌های مختلف جامعه به صورت فعال حضور دارند و نه تنها دوش‌به‌دوش مردان و حتی جلوتر از مردان در جوامع فعال هستند و می‌درخشند.

جشنواره خورشید فرصت بزرگی است که بانوان خبرنگار از سراسر جهان مستقیم، شفاف و بی پرده ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بانوان مشهدی و حضور آنان در عرصه‌های مختلف را مشاهده و به صورت آزادانه و واقع گرایانه در کشور خود روایت کند.

محمدرضا قلندر شریف اظهار کرد: حضورتان را در جهان شهر برکت و کرامت، شهر امام مهربانی‌ها، شهر عالم آل محمد، شهری که مهد فرهنگ و ادب فارسی و شهر حکیم ابوالقاسم فردوسی بزرگ است، خیرمقدم می‌گویم.

وی افزود: اکنون و در راستای تببین جایگاه بانوان توانمند ایرانی که در طول تاریخ در کنار ایفای نقش والای مادری و همسری خود در بخش‌های مختلف ورزشی، هنری، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و از جمله رسانه‌ای فعال و تأثیرگذار بوده و در آینده نیز این‌چنین خواهند بود، بسیار خوشحالیم که شاهد برگزاری جشنواره بزرگ و بین‌المللی خورشید با محوریت زن و رسانه و با شعار زنان روشنگری می‌کنند در جهان شهر مشهد هستیم.

شهردار مشهد بیان کرد: به‌عنوان خادم مردم و شهردار مشهد مقدس مفتخر و خرسندم که مدیریت شهری جهان شهر مشهد میزبان برگزاری جشنواره بین‌المللی خورشید با حضور بیش از ۱۰۰ نفراز بانوان فعال رسانه‌ای از ۴۱ کشور جهان به همراه تعداد زیادی از بانوان فعال رسانه‌ای ایران اسلامی به‌ویژه بانوان توانمند رسانه‌ای مشهدی است.

قلندر شریف خاطرنشان کرد: نقش رسانه و زن در جوامع بشری بر هیچ‌کس پوشیده نیست و انکار ناپذیر است. در طول تاریخ زنان و بانوان در قالب نقش مادری و همسری در حوزه پرورش و تربیت فرزندان و طراوت بخشیدن به خانواده با ابراز عشق و محبت مادرانه پایه‌های تمدن، توسعه معنوی و مادی جوامع بشری را بنانهاده‌اند

وی اضافه کرد:زنان غیور در کنار نقش مادری و همسری اکنون در تمام عرصه‌های مختلف جامعه به صورت فعال حضور دارند و نه تنها دوش‌به‌دوش مردان و حتی جلوتر از مردان در جوامع فعال هستند و می‌درخشند.

شهردار مشهد گفت: با توجه به همین نقش، بانوان توانمند سرزمینم دارای جایگاه والا و ویژه‌ای در جمهوری اسلامی هستند و زمینه برای رشد و تعالی آن‌ها در همه عرصه‌ها با توجه به فرهنگ اسلامی و ایرانی ملت بزرگ ایران فراهم‌شده است تا بزرگ بانوان ایران‌زمین در کنار ایفای نقش مادری و همسری با حفظ کرامت انسانی و به دور از نگاه مادی، تبلیغاتی و تجاری بتوانند توانمندی‌های خود را در عرصه‌های مختلف اجتماعی بروز دهند.

قلندر شریف تصریح کرد: مفتخرم که بگویم بانوان بزرگ ایران‌زمین در جمهوری اسلامی در کنار ایفای نقش‌های اشاره‌شده، در نقش مادران و همسران شهدا، جانبازان و ایثارگران پرورش‌دهنده غیورمردانی هستند که در برهه‌های گوناگون همچون رستم‌ها و سهراب‌ها و آرش‌ها لباس رزم بر تن و از مام میهن دفاع کرده و جان شیرین خود را فدا کرده‌اند.